Jak zapewnić dostępność treści zamieszczanych na Twojej stronie internetowej? Poświęć półtora minuty na poznanie zestawu prostych zasad, do których warto się stosować. Film pochodzi z kanału Fundacji Integracja.

Opis filmu

Plansza tytułowa z napisem WCAG 2.0. Ręka wypisuje tekst: Tworzenie dostępnych treści w Sieci. Ponownie plansza tytułowa z napisem WCAG 2.0.

Głos lektorki: WCAG 2.0 to międzynarodowy standard upowszechniany w Polsce związany z dostępnymi informacjami w Internecie. Na planszy pojawia się napis: Dostępność dla wszystkich.

Jak go stosować praktyce? Użyj zestawu prostych zasad gwarantujących dostęp dla osób z niepełnosprawnością dostęp do Twojej strony.

Głos lektorki: To blisko 5 milionów Polaków. Na planszy napisy: 11% oraz 4,7 mln.

Głos lektorki:Jakie to zasady? Tworząc teksty, zadbaj o użycie dostępnego, bezszeryfowego fontu. Wprowadź śródtytuły w formie nagłówków. Unikaj przydługich akapitów, niepotrzebnych grafik i skomplikowanych tabel. A decydując się na te rozwiązania, zadbaj o alty, czyli opisy alternatywne. Staraj się nie justować tekstu do prawej strony. Unikaj niskiego kontrastu tekstu do tła. Tworząc materiały wideo, nie zapomnij o dodaniu napisów czy audiodeskrypcji i tłumaczenia migowego. Pamiętaj, że treści dostępne nie muszą być nieatrakcyjne wizualnie.

Pojawia się plansza z adresem Fundacji Integracja. Głos lektorki: Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź na www.integracja.org.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Spółdzielnia FADO Fundacja PCJ Otwarte Źródła

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji