Czy podczas poszukiwań w sieci trafiasz czasami na strony informujące o błędzie? Często jest to komunikat zwrócony przez serwer obsługujący witrynę, który niewiele Ci mówi. Czy zastanawiasz się wówczas co tak na prawdę masz teraz zrobić?

Więcej o: Rzeczywiście pomocna strona błędu...

Gdy w konfiguracji przeglądu artykułów zarządzisz, aby tytuł był łączem do całego artykułu, a artykuł posiada ilustrację wprowadzenia, to ta ilustracja automatycznie również stanie się łączem do całego artykułu. Tak to, niestety, zostało zaprojektowane. Niestety, bo w rezultacie mamy rozwiązanie zawsze powodujące naruszenie wymogów dostępności.

Więcej o: Tytuły jako łącza - popraw...

Ścieżka powrotu, zwana też nawigacją okruszkową, poprawia dostępność strony. W Joomla generowana jest przez specjalny moduł. Jego kod zostal nieco ulepszony pod względem dostępności, ale nie była to, niestety, zmiana kompletna. Objaśniamy, jak poprawić kod modułu.

Więcej o: Popraw ścieżkę powrotu

Teraz każdy może zbudować własny dostępny szablon dla Joomla 3. Wystarczy skorzystać z ram projektowych EF4 i bazowego szablonu pcj-wcag. Na zlecenie projektu Kuźnia Dostępnych Stron firma JoomlaMonster przystosowała swój framework EF4 do standardów dostępności, zgodnie z wymogami WCAG 2.0 oraz opracowała bazowy szablon. Udostępniamy go w naszym dziale zasobów.

Więcej o: Szablon bazowy pcj-wcag

W ramach Światowego Dnia Świadomości Dostępności 2019 programiści z Pacciello Group - firma Vispero udostępnili wyśmienite, a przy tym bezpłatne narzędzie do testowania dostępności – ARC Toolkit.

Więcej o: ARC Toolkit - wyśmienity pomocnik...

W badaniach dostępności stron internetowych bardzo pomocne są skryptozakładki. Mogą spełniać różne funkcje. Przedstawiamy zestaw 81 oferowanych przez różnych autorów.

Więcej o: 81 użytecznych skryptozakładek...

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Spółdzielnia FADO Fundacja PCJ Otwarte Źródła

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji